Vyhledávání:

    ÚVOD    O NÁS    KONTAKTY    NOVINKY
 

Jsme zdravotnická laboratoř, nejsme továrna na výsledky. Za každým vzorkem biologického materiálu vidíme člověka a podle toho také jednáme. S profesionálním a lidským přístupem ke každému z Vás.

ASLO

Streptokok skupiny A je jedna z nejobvyklejších příčin lidských bakteriálních infekcí, které způsobují onemocnění, jako je akutní revmatická horečka, akutní glomerulonefritida, akutní faryngitida, sinusitida, septická spála, gangréna a lymfangitida. Streptolyzin O je toxický protein produkovaný bakteriemi Streptococcus skupiny A. Toxin způsobuje lýzu erytrocytů i dalších živočišných buněk porušením buněčné membrány. U infikovaného jedince působí streptolyzin O působí jako antigen, který u pacienta vyvolá reakci protilátek ASLO. Titry vzrůstají již po týdnu a dosahují vrcholu 3 – 6 týdnů po infekci. V nepřítomnosti komplikací nebo opakující se infekce titr ASLO obvykle klesne na hladiny před infekcí během 6 – 12 týdnů.

ASLO se uplatní při diagnostice a léčbě streptokokové anginy, erysipelas, spály, akutní revmatické horečky a akutní glomerulonefritidy. 80 – 85 % jedinců s probíhající streptokokovou infekcí nebo následným onemocněním má zvýšený titr ASLO. Za signifikantní vzestup titru protilátek je považován rozdíl ve výsledcích dvou vzorků séra (odběr na začátku onemocnění a po 4 týdnech) vyšší než 30%. Normálních hodnot bývá dosaženo do 3 - 6 měsíců. Perzistence vysoké hodnoty - pomocný diagnostický význam pro revmatickou horečku a pozdní následky streptokokových onemocnění.

Cena vyšetření: 110 Kč

*P - pohlaví (F - ženy, M - muži, U - univerzal)
Věk (T - týden, D - den, M - měsíc)

*PVěk odVěk doNorm. odNorm. doJednotka
U0150,00150,00kIU/l
U151500,00200,00kIU/l

<< zpět na seznam