Vyhledávání:

    ÚVOD    O NÁS    KONTAKTY    NOVINKY
 

Jsme zdravotnická laboratoř, nejsme továrna na výsledky. Za každým vzorkem biologického materiálu vidíme člověka a podle toho také jednáme. S profesionálním a lidským přístupem ke každému z Vás.

Anti TG

Autoprotilátky proti tyreoglobulinu (anti-TG protilátky) se často vyskytují u pacientů s autoimunitní chorobou štítné žlázy. Přibližně 10 procent zdravých jedinců má TG autoprotilátky v nízkých koncentracích, vyšší koncentrace můžeme najít u 30% pacientů s Gravesovou nemocí a 85% pacientů s Hashimotovou tyreotitidou. Zvýšená hladina autoprotilátek proti tyreoperoxidáze (TPO autoprotilátky) se u těchto chorob vyskytuje častěji než vysoké koncentrace anti-TG. Stanovení anti-TG proto neposkytuje další diagnostické informace nad rámec výsledků stanovení anti-TPO.
Měření TG autoprotilátek je nejvhodnější pro hodnocení vzorků určených ke stanovení tyreoglobulinu, protože TG autoprotilátky můžou rušit jak konkurenční imunologické stanovení, tak i imunologické stanovení tyreoglobulinu. Výsledky stanovení protilátek proti TG by v diagnostice měly být použity ve spojitosti s výsledky ostatních testů, celkovou klinickou prezentací lékaři a všech dalších patřičných informací.

Cena vyšetření: 394 Kč

*P - pohlaví (F - ženy, M - muži, U - univerzal)
Věk (T - týden, D - den, M - měsíc)

*PVěk odVěk doNorm. odNorm. doJednotka
U01500,0040,00kU/l

<< zpět na seznam