Vyhledávání:

    ÚVOD    O NÁS    KONTAKTY    NOVINKY
 

Jsme zdravotnická laboratoř, nejsme továrna na výsledky. Za každým vzorkem biologického materiálu vidíme člověka a podle toho také jednáme. S profesionálním a lidským přístupem ke každému z Vás.

Anti TPO

Protilátky proti tyreoperoxidáze (anti-TPO) představují autoprotilátky proti enzymu tyreoperoxidáza. Tento enzym katalyzuje jodaci tyrosinu v tyreoglobulinu během biosyntézy T3 a T4. V minulosti se těmto protilátkám říkalo antimikrosomální autoprotilátky (AMA), protože se vážou na mikrosomální část buněk štítné žlázy. Nedávný výzkum označil tyreoperoxidázu za primární antigenní složku mikrosomů. Autoimunitní onemocnění štítné žlázy jsou hlavními příčinami hypotyroidismu a hypertyroidismu a objevují se zejména u geneticky predisponovaných osob.
Hlavními autoimunitními onemocněními štítné žlázy jsou Hashimotova tyroiditida a Gravesova nemoc. V podstatě ve všech případech Hashimotovy tyroiditidy a u většiny případů Gravesovy nemoci je koncentrace autoprotilátek proti TPO zvýšená. Vysoká koncentrace autoprotilátek proti TPO spolu s klinickými projevy hypotyroidismu jsou potvrzením Hashimotovy tyroiditidy.

Cena vyšetření: 412 Kč

*P - pohlaví (F - ženy, M - muži, U - univerzal)
Věk (T - týden, D - den, M - měsíc)

*PVěk odVěk doNorm. odNorm. doJednotka
U01500,0035,00kU/l

<< zpět na seznam