Vyhledávání:

    ÚVOD    O NÁS    KONTAKTY    NOVINKY
 

Jsme zdravotnická laboratoř, nejsme továrna na výsledky. Za každým vzorkem biologického materiálu vidíme člověka a podle toho také jednáme. S profesionálním a lidským přístupem ke každému z Vás.

CA 19-9

Metoda CA 19-9 detekuje antigen související s nádory, který se v tkáni objevuje jako monosialogangliosid a v séru jako glykoprotein o vysoké molekulové hmotnosti bohatý na sacharidy a známý pod názvem mucin. Hodnoty CA 19‑9 v séru jsou často zvýšené u pacientů s různými gastrointestinálními onemocněními, např. karcinomy pankreatu, kolorekta, žaludku a jater.
Neexistují žádná data podporující použití CA 19-9 ke screeningu zhoubných nádorů. Stanovení CA 19-9 má význam jako doplněk ostatních diagnostických údajů při léčbě pacientů s karcinomem pankreatu. Zvýšené hodnoty CA 19-9 v séru byly zaznamenány u pacientů s metastázami a s nezhoubnými onemocněními, jako je např. hepatitida, cirhóza, pankreatitida a jiná gastrointestinální onemocnění. Zvýšené hodnoty byly pozorovány také při cystické fibróze. Bylo prokázáno, že zvýšené hodnoty CA 19-9, které přetrvávají i po léčbě, mohou být známkou okultního reziduálního nádoru a/nebo metastáz. Trvalý nárůst hodnot CA 19-9 může souviset s progresí zhoubného onemocnění a se špatnou odpovědí na terapii. Klesající hodnoty CA 19-9 mohou být známkou příznivé prognózy a dobré odpovědi na terapii. Stanovení determinant reagujících s protilátkami 1116-NS-19-9 se nesmí používat jako screeningový postup při detekci zhoubných nádorů. Determinanty reagující s protilátkami 1116-NS-19-9 jsou přirozenou součástí séra a plazmy jedinců bez gastrointestinálních karcinomů nebo jedinců s některým z výše uvedených nezhoubných onemocnění.CA 19-9 je typický tumorový marker, který nelze použít pro screeningové účely, zejména ne osamoceně. CA19-9 se neprojevuje asi u 3–7% populace, zdravé i nemocné, která patří k vzácné Lewisově krevní skupině.a–/b–

Cena vyšetření: 495 Kč

*P - pohlaví (F - ženy, M - muži, U - univerzal)
Věk (T - týden, D - den, M - měsíc)

*PVěk odVěk doNorm. odNorm. doJednotka
U01500,0037,00kIU/l

<< zpět na seznam