Vyhledávání:

    ÚVOD    O NÁS    KONTAKTY    NOVINKY
 

Jsme zdravotnická laboratoř, nejsme továrna na výsledky. Za každým vzorkem biologického materiálu vidíme člověka a podle toho také jednáme. S profesionálním a lidským přístupem ke každému z Vás.

CEA - karcinoembryonální antigen

Karcinoembryonální antigen (CEA), je antigen související s tumory. CEA byl charakterizován jako β-elektroforeticky pohyblivý glykoprotein o molekulové hmotnosti přibližně 200 000 daltonů.
Testování na CEA může mít podstatný význam při monitorování pacientů s diagnostikovanými zhoubnými nádory, u kterých je pozorována měnící se koncentrace CEA. Zvýšené hladiny cirkulujícího CEA, které přetrvávají i po léčbě, s vysokou pravděpodobností indikují okultní reziduální nádor a/nebo metastázy. Trvalý nárůst hodnot CEA může souviset s progresí zhoubného onemocnění a se špatnou odpovědí na terapii. Klesající hodnoty CEA jsou obecně známkou příznivé prognózy a dobré odpovědi na terapii. Bylo prokázáno, že testování na CEA má klinický význam u pacientů léčených na karcinom kolorekta, žaludku, prsu, plic, prostaty, pankreatu a vaječníků. Studie sledující léčbu pacientů s karcinomem kolorekta, prsu a plic naznačují, že hodnoty CEA naměřené před operací jsou důležité z hlediska prognózy. Testování na CEA se nedoporučuje používat jako screeningový postup při detekci karcinomu u široké veřejnosti. Zvýšené hladiny cirkulujícího CEA mohou být pozorovány u kuřáků i u pacientů s nezhoubným onemocněním. Z těchto důvodů nemohou být hodnoty CEA v séru nebo plazmě - bez ohledu na jejich výši – interpretovány jako absolutní důkaz přítomnosti nebo nepřítomnosti zhoubného onemocnění.

Cena vyšetření: 331 Kč

*P - pohlaví (F - ženy, M - muži, U - univerzal)
Věk (T - týden, D - den, M - měsíc)

*PVěk odVěk doNorm. odNorm. doJednotka
U01500,005,00ug/l

<< zpět na seznam