Vyhledávání:

    ÚVOD    O NÁS    KONTAKTY    NOVINKY
 

Jsme zdravotnická laboratoř, nejsme továrna na výsledky. Za každým vzorkem biologického materiálu vidíme člověka a podle toho také jednáme. S profesionálním a lidským přístupem ke každému z Vás.

D-dimery kvantitativně

Vznik D‑Dimeru zahrnuje tři hemostatická stádia: tvorbu sraženiny (koagulaci), zesíťování Faktorem XIIIa a rozpad sraženiny fibrinu (fibrinolýzu).
Několik studií prokázalo korelaci vzrůstající hladiny D-dimeru s klinickými stavy, které jsou ve vztahu k tvorbě fibrinu a odrážejí in vivo lýzu vytvořeného zesíťovaného fibrinu. K těmto stavům patří rozsáhlé žilní trombózy (DVT - deep venous thrombosis), diseminované intravaskulární koagulace (DIC - disseminated intravascular coagulation), plicní embolie (PE - pulmonary embolism), pooperační stavy, malignity, traumata a preeklampsie.
Znaky a symptomy DVT jsou nespecifické a přítomné u mnoha netrombotických chorob, a tak by včasné, přesné a rychlé stanovení D-dimeru  mohlo poskytnout významnou pomoc při péči a monitorování pacientů s podezřením na DVT. Jelikož může být plicní embolie následkem rozsáhlé žilní trombózy, vyplývá z toho důraz na nutnost včasné diagnózy a léčby DVT.

Jednotky:ug/l D-dimer, mg/l FEU D-dimer
Přepočet: FEU mg/l = (2x DDIM ug/l)/1000

Cena vyšetření: 210 Kč

*P - pohlaví (F - ženy, M - muži, U - univerzal)
Věk (T - týden, D - den, M - měsíc)

*PVěk odVěk doNorm. odNorm. doJednotka
U01500,00250,00µg/l

<< zpět na seznam