Vyhledávání:

    ÚVOD    O NÁS    KONTAKTY    NOVINKY
 

Jsme zdravotnická laboratoř, nejsme továrna na výsledky. Za každým vzorkem biologického materiálu vidíme člověka a podle toho také jednáme. S profesionálním a lidským přístupem ke každému z Vás.

Prolaktin

Prolaktin je produkován adenohypofýzou a jeho sekrece je fyziologicky regulována inhibitory a uvolňujícími faktory z hypotalamu. Prolaktin se objevuje v krvi krátce po podání hormonu uvolňujícího tyreotropin (TRH). Hlavní fyziologickou funkcí prolaktinu je zahájení a udržení laktace u žen.
Hyperprolaktinémie je nejčastější příčinou neplodnosti a gonadálních poruch u mužů a žen. Bylo prokázáno, že prolaktin u žen inhibuje sekreci ovariálních steroidů, narušuje dozrávání folikulů a sekreci LH a FSH. Naměření zvýšených hladin prolaktinu v séru může poskytnout první kvantitativní důkaz dysfunkce hypofýzy. Kvantifikace hladin prolaktinu je užitečná také při vyhodnocení a léčbě pacientek s amenoreou a galaktoreou. Bylo zjištěno, že kromě onemocnění mají na hladiny prolaktinu vliv i jiné faktory. Mezi faktory zvyšující koncentrace prolaktinu patří těhotenství, stimulace prsů, stres, koitus, podání estrogenů, progesteronu, androgenů, některých psychotropních léků, antihypertenziv a TRH.

Cena vyšetření: 170 Kč

*P - pohlaví (F - ženy, M - muži, U - univerzal)
Věk (T - týden, D - den, M - měsíc)

*PVěk odVěk doNorm. odNorm. doJednotka
U31020210mIU/l
M101520200mIU/l
F101520400mIU/l
F15150110562mIU/l
M1515073407mIU/l

<< zpět na seznam