Vyhledávání:

    ÚVOD    O NÁS    KONTAKTY    NOVINKY
 

Jsme zdravotnická laboratoř, nejsme továrna na výsledky. Za každým vzorkem biologického materiálu vidíme člověka a podle toho také jednáme. S profesionálním a lidským přístupem ke každému z Vás.

TSH

Měření cirkulujícího TSH se používá jako primární test diferenciální diagnostiky hypotyreózy a jako pomůcka při monitorování přiměřenosti substituční terapie hormonů štítné žlázy.
U primární hypotyreózy, kdy je narušená tvorba hormonů štítné žlázy, je množství TSH typicky velmi zvýšené. Na druhé straně, u sekundární nebo terciární hypotyreózy, kdy je tvorba hormonů štítné žlázy nízká z důvodu léze hypofýzy nebo hypotalamu, je koncentrace TSH obvykle nízká.
U hypertyreózy je množství TSH typicky stlačené pod normální úroveň. Méně často může tento stav být výsledkem hyperstimulace štítné žlázy z důvodu léze hypotalamu nebo hypofýzy a tehdy je koncentrace TSH obyčejně zvýšená.
Je třeba mít na paměti, že hyper a hypotyreóza jsou odstupňované stavy. Z toho vyplývá, že ne všichni pacienti s těmito chorobami budou mít koncentraci TSH zcela mimo eutyroidní rozmezí. Na druhé straně, koncentrace TSH opouští eutyroidní referenční rozmezí už v raných fázích rozvíjejícího se onemocnění štítné žlázy, ještě když je pacientovo onemocnění subklinické a hladiny hormonů štítné žlázy se pohybuje v rámci jejich eutyroidních referenčních rozmezí.
Související vyšetření anti-TPO a anti-TG.

Cena vyšetření: 174 Kč

*P - pohlaví (F - ženy, M - muži, U - univerzal)
Věk (T - týden, D - den, M - měsíc)

*PVěk odVěk doNorm. odNorm. doJednotka
U120,966,31mIU/l
U2180,474,79mIU/l
U18990,354,94mIU/l

<< zpět na seznam