Vyhledávání:

    ÚVOD    O NÁS    KONTAKTY    NOVINKY
 

Jsme zdravotnická laboratoř, nejsme továrna na výsledky. Za každým vzorkem biologického materiálu vidíme člověka a podle toho také jednáme. S profesionálním a lidským přístupem ke každému z Vás.

VDRL/RRR/RPR

Syfilis je venerické onemocnění způsobené spirochétou Treponema pallidum. Toto onemocnění se rozvíjí během několika let ve 3 stádiích, oddělených asymptomatických stádiích, během kterých může být diagnóza stanovena pouze sérologickými testy. Vzhledem k tomu, že tento organismus není možno kultivovat na kultivačních půdách, závisí diagnostika syfilisu na korelaci klinických dat a výsledcích sérologických testů.

Protilátky jsou detekovatelné asi 3-4 týdny po nakažení a na detekovatelné hladině se mohou udržet po dlouhé období po léčbě. Vznikají 2 skupiny protilátek: netreponemové protilátky (reaginy), které reagují s nespecifickými antigeny (VDRL nebo RPR test), a treponemové protilátky, které reagují se specifickými antigeny T. pallidum (TP imunospecifický test). Protilátky k netreponemovým antigenům se objevují (normálně) při aktivním onemocnění a jejich hladina klesá po úspěšné léčbě. Specifické protilátky přetrvávají dlouhou dobu potom, co byla infekce úspěšně léčena. Je nezbytně nutné testovat obě skupiny protilátek, protože netreponemové protilátky mohou stoupat i z jiných důvodů než je infekce syfilisu. Titr protilátek detekovaný RPR testem je přesnějším obrazem stáří nemoci a její odpovědi na léčbu.

Cena vyšetření: 73 Kč

*P - pohlaví (F - ženy, M - muži, U - univerzal)
Věk (T - týden, D - den, M - měsíc)

*PVěk odVěk doNorm. odNorm. doJednotka

<< zpět na seznam