Vyhledávání:

    ÚVOD    O NÁS    KONTAKTY    NOVINKY
 

Jsme zdravotnická laboratoř, nejsme továrna na výsledky. Za každým vzorkem biologického materiálu vidíme člověka a podle toho také jednáme. S profesionálním a lidským přístupem ke každému z Vás.

Zinek Zn

Dostatečné zásoby zinku jsou nezbytné pro zdravý vývoj plodu. U lidí, zvláště rostoucích dětí je akutní nedostatek zinku zřejmý na poškození kůže, podrážděnosti, ztrátě vlasů a růstové retardaci. Oslabení imunologické funkce je také spojováno s nedostatkem zinku.
Nedostatek zinku může být způsoben dědičným defektem ligandu pro vstřebávání, ale častější je získaný deficit při sníženém příjmu z výživy. Zvýšené ztráty mohou doprovázet katabolismus, popáleniny, záněty, větší sportovní výkony a terapii některými léky. Zinek se ze 65% váže na albumin, proto je snížený u nefrotického syndromu a fyziologicky v těhotenství.

Pozor při interpretaci velmi nízkých koncentrací zinku, mohou být způsobeny kontaminací vzorku při současném odběru do chelatačního činidlem (EDTA) a tak způsobit falešně nízkou hodnotu zinku!

Cena vyšetření: 99 Kč

*P - pohlaví (F - ženy, M - muži, U - univerzal)
Věk (T - týden, D - den, M - měsíc)

*PVěk odVěk doNorm. odNorm. doJednotka
U6T159,0016,00µmol/l
U1515010,4016,40µmol/l

<< zpět na seznam